Reg 14244837
VAT EE101985312
The Concept OÜ
Kadaka tee 3A, Tallinn, 10621
Jälgi meie tegemisi!
  • Black Vimeo Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Genka & Paul Oja – Meie Mäng Eesti korvpalli hümn

Klient: Eesti Korvpalliliit
Projekt: Eesti korvpalli "hümn"

Kontseptsioon uuest Eesti korvpallihümnist sündis koostöös Eesti Korvpalliliidu ja Genkaga. Meiepoolne idee oli luua laul, mis kõlaks kui sõjahüüd, oleks Eesti korvpalli kroonika ning samas ka multifunktsionaalne tööriist Eesti Korvpalliliidule. 
Nii nägigi ilmavalgust Genka muusikavideo, mis on justkui läbilõige Eesti korvpalli ajaloost, selle olevikust ja ka tulevikust.

 

Selle projekti teeb eriliseks fakt, et ühel või teisel moel, on oma vabast ajast ja tahtest ühise eesmärgi nimel sinna videosse oma panuse andnud üle 100 inimese. Take that for data!    

    

Muusikavideo “Meie mäng” nomineeriti Eesti parima muusikavideo 2018 tiitlile ning seda on tänaseks Youtube keskkonnas vaadatud üle poole miljoni korra.

Soovid sarnast videot?

Toetavate materjalidena lõid tervikpilti aftermovie, behind the scenes, intervjuu, külaskäigud raadiosse ja enamiku suuremate portaalide üleskorjatud lood, muutes selle väga hästi õnnestunud turunduskampaaniaks.

Korvpall on olnud üks Eesti populaarsemaid ja edukamaid spordialasid, pakkudes läbi aegade suuri emotsioone, tulemusi, medaleid. Eesti Korvpalliliidu tellimusel saime ülesandeks luua ideelahendus ning teha produktsioon teosele, mis aktiveeriks kogukond, kutsuks neid saali rahvusmeeskonda EM heitlustes toetama ning luua audivisuaalne hümn Eesti Korvpalli jaoks.

Eestlased on teadagi laulurahvas ja korvpalli “kultuuris” on alati olnud mõni laul, mida fännid esitavad ja mida mängitakse saalides, kuid ükski neist pole päris see üks ja ainus. Just seetõttu võtsimegi eesmärgiks luua tugev audiovisuaalne teos, millest saaks Eesti korvpalli hümn nii helis kui ka pildis. Selle projekti alguseks palusime Genkal luua lugu, mis oleks video ideelahendusele toetuv ning millele hiljem loome visuaalse kesta külge.

Genka loo sõnade sisu oli otseses seoses videos esitatava storyga - läbilõige kogu Eesti korvpalli ajaloost - kilde minevikust, lõike olevikust ning pilguheit ka tulevikku. Video võtmes on loo peategelane Genka, kes justkui enda silmade läbi käib läbi ajateleje korvpalli ajaloolistes hetkedes, sekka põikeid magalarajoonidesse, kus meie tänased ja eilsed kangelased kunagi oma tõusu alustasid.

Pildikeele loomiseks filmisime materjali kokku 8 erineva kaameraga, mille hulgas ka 8mm video, mis andis videole huvitava visuaali.

 

Lisaks vaatasime läbi ligi 40 tundi arhiivimaterjale, et leida üles legendaarsed kaadrid, kuidas Andre Pärn särgi seljast tõmbab, Martin Müürsepp pealtpanekuga korvi purustab ja legendaarne Kalev 1991 aastal NKL meistrivõistlused võidab.

 

Märkimisväärne fakt selle projekti juures on see, et selle projekti tarbeks on oma vabast ajast ja tahtest, ühise eesmärgi nimel, oma panuse andnud üle 100 inimese. Lisaks panustasid ka Euroopa parimad cheerleaderid TalTechist, kes muusikale tuginedes spetsiaalse tantsukava tegid.

 

Lugu ja eriti video lõid laineid kogu Eesti korvpalli kommuunis, kus see avasüli vastu võeti, lisaks mängitakse seda laulu nii rahvuskoondiste kui OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga mängudel, kui ka tegelikult kõikidel muudel korvpalliga seotud üritustel ning Genka esitab lugu oma kontsertidelgi.

Soovid sarnast videot?

Genka:

„Tahtsin sellist lugu teha, mis räägib nii vanast kui ka uuest korvpallist ning samuti ka enda äpardunud korvpallikarjäärist! Nagu laulusõnad ütlevad – see mäng mind ei sallinud, aga mina armastasin teda, vastuarmastust ei saanud – pigem küünarnukiga vastu lõugu! Nooruses üritasin kossu mängida ja palju trenni teha, aga kuna ma polnud eriti andekas, siis jäi pooleli. Kuid korvpall on ainuke spordiala, millega olen tõsisemalt tegelenud,“ sõnab Genka.

 

EKL kommentaar:
Korvpall on alati olnud meie mäng, hoolimata sellest, et on tulnud ette ka kehvemaid aegu. Nagu ka laulusõnad ütlevad – „me ei lase endast kunagi üle sõita, sest see on meie mäng“. Täna mängitakse seda laulu kõikides korvpallisaalides üle Eesti ja nii fännid kui ka mängijad on selle laulu omaks võtnud. Suvel kui laul just enne noorte Euroopa meistrivõistlusi välja tuli, kuulasid kõik Eesti noortekoondised mängu eel Meie Mängu riietusruumis. Mina nimetaks seda laulu korvpallihümniks ja seda näitab ka tegelikult pea pool miljonit vaatamist Youtube’s. 

Eesti U16 neidude koondis enne mängu riietusruumis laulmas:

https://www.instagram.com/p/BsLMsjxA64q/

Youtube muusikavideo vaatamisi – 430000

Loo esmaesitlus toimus 2. juulil Eesti koondise mängu vaheaja showl.

Video avaldati TV3plays – 20000+ vaatamist esimese 48h

Originaalvideo jagamine FB’s läbi tv3play.ee lingi – reach 12 311

Behind the scenes jagamine FB’s – reach 14 495

Behind the scenes intervjuu FB’s – reach 6777

Eesti koondise mängude ülekanded on

TV6-s ja kõik teletreilerite soundtrack on meie mäng

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pressikajastused:

http://tv.delfi.ee/uudised/kroonika/video-genka-esitles-esmakordselt-korvpalli-armastusest-raakivat-laulu-meie-mang?id=82915481

 

https://tvplay.tv3.ee/genka/http://kroonika.delfi.ee/news/muusika/video-genka-esitles-esmakordselt-korvpalli-armastusest-raakivat-laulu-meie-mang?id=82915481

http://sport.delfi.ee/news/korvpall/eesti/video-genkal-valmis-uus-lugu-puhendusega-eesti-korvpallile?id=82964291https://korvpall24.ee/genka-esineb-eesti-ja-kreeka-mangu-poolajal-verivarske-looga-meie-mang/

 

http://www.respekter.ee/genka-paul-oja-meie-mang/

 

https://elu24.postimees.ee/4566794/rappar-genka-kirjutas-eesti-korvpalli-ulistava-laulu-laul-voiks-olla-kolm-salmi-pikem

 

https://diktor.geenius.ee/rubriik/eesti/5-selle-aasta-parimat-eesti-muusikavideot-mida-sa-ei-pruugi-nainud-olla/

Soovid sarnast videot?

Soovid sarnast videot?